Півострів Крим
Півострів Крим
Півострів Крим
Моря Криму

Море таке ласкаве, тепле, спокійне, іноді бурхливе, небезпечне, але майже завжди вабливе й незбагненне. Жителі й гості Криму із задоволенням купаються, займаються дайвінгом і іншими водними видами спорту й розваг у Кримських морях. Але як вибрати, на якому морі Вам відпочити, що там можна побачити цікавого, чого варто остерігатися? Про це Ви й довідаєтеся прочитавши нижчевикладений матеріал.

Чорне море Крим фото

Чорне море (Понт Евксінське)

Найбільша довжина Чорного моря з півночі на південь — 580 км. Найбільша глибина — 2210 м, середня — 1240 м. Солоність води становить приблизно 18 проміллє. Глибина від берега наростає досить-таки швидко. Більше пологі береги в районі Євпаторії, Феодосії. На ЮБК, у гірських місцях, глибина наростає більш інтенсивно: уже в декількох метрах від берега вам доведеться плисти (або, як альтернатива, плавати уздовж берега). Будьте уважні, навіть на невеликій відстані від берега можуть бути сильні плини, боротися з якими не підготовленій людині досить складно. Але переважно це не стосується місць масового купання (якщо не запливати далеко). Води Чорного моря, як правило, не піддані замерзанню. Середня температура морської води в зимовий період становить від +6 до +8 градусів, улітку — від +22 до +24 градусів (може прогрітися до +26 градусів в особливо жарке літо). Однак варто відзначити, що Чорне море може підкинути «сюрприз»: за один день холодний глибинний плин може остудити прибережні води до +12 градусів, навіть у жаркі літні дні, але це велика рідкість. Що ж стосується клімату на Чорноморському узбережжі Криму, то зима тут м'яка, температура рідко опускається нижче +5°C. Середня температура на узбережжі в липні — +25 C-C—+27°C. Максимальні температури не дуже високі завдяки зм'якшуючій дії водного резервуара й зазвичай не перевищують 37°C. Рослинний світ моря містить у собі 270 видів багатоклітинних зелених, бурих, червоних донних водоростей. У Чорному морі живе 2,5 тис. видів тварин. На дні Чорного моря живуть мідії, устриці, пектен, а також молюск-хижак рапана, занесений з кораблями з Далекого Сходу. В ущелинах прибережних скель і серед каменів живуть численні краби, є креветки, зустрічаються різні види медуз (найпоширеніші корнерот і аурелія), актинії, губки. Серед риб, що водяться в Чорному морі: різні види бичків, азовська хамса, чорноморська хамса (анчоус), акула-катран, камбала-глосса, камбала-калкан, кефаль п'яти видів, луфарь, мерлуза (хек), морський йорж, барабуля (звичайна чорноморська султанка), пікша, скумбрія, ставрида, чорноморсько-азовський оселедець, чорноморсько-азовська тюлька, сарган, морський ковзан і ін. Зустрічаються осетрові (білуга, севрюга, чорноморсько-азовський (російський) і атлантичний осетри). Єдина масова акула, що живе в Чорному морі, - колюча акула (катран) - нечасто виростає більше півтора метрів у довжину, боїться людей і рідко підходить до берегу, тримаючись холодних водних шарів на глибині.
Ще фото Обговорення, запитати Як дістатися?
украінська мова русский язык english language
Проголосувати
за сайт!
Головна  Мапа Криму  Природа Криму  Архітектура Криму  Сезонні маршрути  Екстрим   Як дістатися по Криму?  Дозвілля в Криму  Кримські турагенства  Екскурсійні бюро Криму  Кримські пансіонати  Кримські готелі  Житло в приватном секторі   Фотографії природи Криму  Фотографії архітектури Криму  Картини  Фото екстрима  Відео  Форум   Реклама на сайті