Півострів Крим
Півострів Крим
Півострів Крим

Узбережжя Криму

Всі відпочиваючі прагнуть до моря, ласкавого, теплого, що обіцяє спокій і млість. Але варто відзначити, що на узбережжі Чорного моря, також є, на що звернути увагу. Кримське узбережжя, мабуть, найрізноманітніше й тим самим унікальне у світі. Воно то плавно спускається до моря гальковим пляжем, то зустрічає крутими скелями ласкаві хвилі, то розсипається перед ним піщаними пляжами... У Криму на порівняно невеликій смузі суши можна зустріти всілякі ландшафти - це і степ, і пагорби, і високі гори. Тут можна зустріти ландшафти майже всіх куточків світу. Одного разу, іноземні кінематографісти обвинуватили радянських у тому, що вони використовують, як тло у фільмах їхні куточки природи. На, що наші показали їм Крим!..

Новий Світ Крим фото

Новий Світ

За сім кілометрів від Судака розташований чарівний куточок Криму - Новий Світ. Його природа воістину неповторна. Півколо гір захищає Новий Світ із трьох сторін. З півночі - уступи гори Сокіл, за ними - гора Перчем («грива»), з заходу - гора Синдик із вигадливим мисом Караул-Оба (Сторожова гора), з південного заходу - гостра Коба-Кая. Знамениті новосвітські бухти одна краще іншої. Зелена бухта Нового Світу з м'яким піщаним пляжем, чудесним дном, правильним овалом лягла від мису до мису. Звідси по знаменитій Голіцинській стежці можна зробити екскурсію (вхід платний), відвідавши дві інші бухти - Синю та Блакитну й оглянути місцеві визначні пам'ятки. По карнизу г.Коба-Кая («Печерна скеля»), який навис над морем, тропа веде вглиб величезного гроту. Він вибитий у скелі хвилями протягом багатьох тисячоріч. У глибині його є колодязь із прісною водою. Припускають, що в середні віки тут розміщався невеликий монастир. За прекрасну акустику грот названий ім'ям Шаляпіна. Тут іноді проходили виступи на невеликій сцені. У стінах вибиті ніші, які князь Голіцин колись використовував для зберігання пляшок з колекційним вином. Стежка піднімається вгору, йде високо над морем - і от уже видна Блакитна бухта. Синя й Блакитна бухти Нового Світу розділені вузьким звивистим мисом Капчик, він витягнувся далеко у море немов доісторичний ящір. Залишки стародавніх сходів приведуть до Наскрізного гроту, який прорізає хребет та виводить до найкрасивішої бухти Нового Світу - Блакитної. Синя бухта також зветься «Піратською». Через те, що вона схована зі сходу й заходу скелями, колись там полюбляли робити засідки, а також ховати свої кораблі пірати. Раніше по доріжці через гай деревоподібного ялівця можна було спуститися до Царського пляжу. Він названий так на згадку відвідування цих місць царською родиною, що гостювала в Новому Світі в князя Голіцина Л.С. Тепер цей пляж із сірим піском і бухта з найчистішою водою є заповідними, закритими для вільного відвідування. Минаючи Блакитну бухту стежкою, яка проходить вздовж гір, можна піднятися на гору Караул-Оба. Місцями підйом по крутих схилах дуже важкий, але його варто зробити, щоб побачити дикі, суворі накопичення скель і прекрасну панораму кримського узбережжя до самого Аю-Дага. За незвичайну красу Новий Світ називали Парадізом - Раєм. Невелике селище Новий Світ знають далеко за межами Криму завдяки чудовим винам і насамперед золотавому шампанському. Сьогодні Новосвітський завод шампанських вин робить 10 видів ігристих вин. В 1997 році його продукція була визнана гідною кубка Гран-прі Паризької виставки.
Ціни на р.:
дорослий: ,
дітячий: .
Години відвідування: с 800 до 1900, щоденно.
Ще фото Обговорення, запитати Як дістатися?
украінська мова русский язык english language
Проголосувати
за сайт!
Головна  Мапа Криму  Природа Криму  Архітектура Криму  Сезонні маршрути  Екстрим   Як дістатися по Криму?  Дозвілля в Криму  Кримські турагенства  Екскурсійні бюро Криму  Кримські пансіонати  Кримські готелі  Житло в приватном секторі   Фотографії природи Криму  Фотографії архітектури Криму  Картини  Фото екстрима  Відео  Форум   Реклама на сайті